Eesti English Русский

Grupitunnid

Kundalini jooga grupitundide tunniplaan 2020. 

 
Põlva

Kolmapäeviti  kell 18:30 - 20:00

Toimumiskoht: Tercare koolituskeskuse saal ( Metsa tn. 1 Põlva)

 
  
VÕRU

Teisipäeviti, kell 18:30 - 20:00

   
Toimumiskoht: MTÜ Võluvõru saal ( Räpina mnt 12, Võru)

Osalustasu: 12 EUR (10 EUR + käibemaks 20% ) 


Tundide teema: 
Nendel kokkusaamistel hakkab igaüks uurima iseenda emotsioone, meele tujukust, harjumuspäraseid mõtte - ja käitumismustreid, saad teadlikuks nendest algpõhjustest, mis toovad Sinu ellu pinget, raputusi, ja ebamugavust. Saad endale oskused kuidas toetada oma igapäevaelu, kuidas viia ennast helgemasse energiasse. Õpid elama oma südame järgi ning tegema oma valikuid ja otsuseid läbi teadliku ja neutraalse meele.

Kes vähegi eluga kokku puutuvad, kogevad stressi. See on tänapäeva elu kindel osa. Stress muutub probleemiks siis kui seda on liiga vähe või liiga palju. Meie närvisüsteem on seotud valikutega, pinge ja kehakeemiaga. Üle pinges ja tasakaalust väljas närvisüsteem mõjutab kõike meie elus: tööviljakust, suhteid, meeleolu, und – isegi toitumisvalikuid.
Ilmselt ei ole kellelegi üllatuseks, et elustiili muutus aitab.
Korrapärane treenimine, olgu see siis hommikul või õhtul aitab reguleerida ajakava, vabaneda tarbetust ärevusest ja pingest ning aitab lõdvestada keha ja meelt.
Teeme kundalini jooga harjutusi, et eelpool nimetatud teadlikkuseni jõuda. Tunni teemade märksõnad oleksid: maandatus, teadvus, alateadvus, närvisüsteem, elujõud, uni, immuunsussüsteemi tugevus, tasakaal.

Harjutustel ja meditatsioonil on palju turvalisem ja stabiilsem lähenemine kui apteegist saadavatel abiainetel ja stimulantidel. Paraku nõuavad harjutused jõupingutusi, tabletid aga mitte.
Kui senine elustiil Sind tõesti häirib ja otsustad valida jõupingutuste tee, siis joogateadus ja kogemused näitavad, et 40 päeva igapäevast praktikat mõjutab alateadvust lahti laskma piiravatest mõtetest ja emotsionaalsetest mustritest ning murrab vana harjumuse. Selleks, et uus harjumus süveneks ja jõuaks alateadvusse kulub ca 90 päeva. Tehes igapäev 120 päeva joogaharjutusi, kinnituvad uued taipamised Sinu psüühikasse ja muudavad uue harjumuse osaks Sinust. Ootan Sind grupitundides ning saan anda kaasa harjutused, mida saad igapäevaselt ise kodus praktiseerida.

 
Tundi tulles: 
  • Saali uksed on avatud 15 minutit enne tunni algust
  • 2-3 tundi ennem joogatundi tulekut ära söö; võib juua vett, teed või mahla. Kui oled samal päeval tarbinud alkoholi, siis jäta joogatund vahele. 
  • Palun ära lõhnasta end enne joogatundi tulekut; tugev parfüümi lõhn häirib teisi.
Võta kaasa:
Matt ja/või lambanahk
pleed või tekk lõdvestumise ajaks
istumist toetav padi 
joogivesi (ilma mullita)
riietu mugavalt: eelista naturaalseid materjale: retuusid või dressid, pikkade või lühikeste varrukatega pluus (soovitavalt valget värvi).
Jooga tunnis oleme paljaste jalgadega, pikad juuksed on kinni ja mobiiltelefonid on hääletul reziimil või välja lülitatud.


 
 
Juhul kui sooviksid joogaga tegeleda kuid antud päevad ja/või  kellaajad ei sobi Sulle, siis võta ikkagi ühendust, sest sarnaseid inimesi võib veel olla ning saame kokku uue grupi teile sobiva ajaga :)

Kundalini jooga õpetaja Kaja Bleive
(Anterdhyan Kaur)