Eesti English Русский
  

Kundalini jooga

                                

Minult on korduvalt küsitud, miks inimesed tegelevad joogaga. Vastus on lihtne: nad tunnevad end pärast joogatundi paremini kui enne. Jooga pakub kõike seda, mida meie igapäevaelu ei paku. Rahu. Vaikust. Lõdvestust. Enese laadimist ja taastamist. Endas paremini selgusele saamist. Tervist. Keskendumist. Aeglust. Tasakaalu.
Üha rohkem inimesi mõistab, et pidevalt muutuvates oludes on kõige tähtsam aru saada, kes sa ise oled, mida sa tegelikult tahad ja kuhu lähed. Vastused neile küsimustele saab aga leida ainult iseenda seest.

Jooga tähendab sanskriti keeles liitu - ühinemist. Harmoonia ja tasakaal inimese keha, mõistuse - meele ja hinge vahel. Kundalini jooga eesmärk on avada meis leiduv loov potensiaal - kundalini, luues ühenduse  individuaalse ja kõrgema teadlikkuse vahel, et inimene tunneks ennast õnneliku, väeka, vaba ja rõõmsana. Kundalini jooga tehnikad õpetavad iseennast tundma, annavad hea tervise, oskuse ennast valitseda, selge meele ja sisemise rahu.

Kundalini jooga ühendab paljude erinevate joogaliikide tehnikaid ning on seetõttu intensiivsem, mitmekülgsem ja tõhusam. Kundalini jooga tehnikateks on keha asendid (asanad), spetsiaalsed käte asendid
( mudrad ), meditatsioon, mantrad (erilise väega helivibratsioon), kasutatakse pilgu fokusseerimist ja visualiseerimist ning erinevaid hingamistehnikaid koos spetsiaalse „lukustussüsteemiga“ (juure-, diafragma-, kaelalukk), lõdvestumine. Kõik need tehnikad kokku moodustavad kriya.


 

 

 Milline on Kundalini jooga tund?

 

Tund algab soojendusega. Järgneb kriya ehk füüsiliste harjutuste kompleks, mis on ühendatud eriliste hingamistehnikatega. Sageli kasutatakse harjutuste ajal sanskriti või gurmukhi keelseid matraid. Igal tunnil on eesmärk – näiteks immuunsus-süsteemi tugevdamine, lümfisüsteemi töö parandamine, pingete maandamine lülisambast, närvisisüsteemi ja näärmete töö tasakaalustamine, hirmudest vabanemine, loomingulisuse arendamine, ego harmoniseerimine  jne, jne. Kõigi harjutuste üldine eesmärk on tõsta oma keha energeetilist taset. Tund lõpetatakse meditatsiooni ja pikema lõdvestusega. Tund kestab 1 h 30 minutit. Kundalini jooga sobib igas vanuses inimestele alates 16. eluaastast.

 

                                                                                                                                                          

Kuidas riietuda?

 

Sobib mugav, naturaalsest materjalist pikk dress (mida heledam, seda parem). Valge värv laiendab Sinu enda aurat . Võimalusel väldi keha nöörivaid kumme, paelu või lukke. Tunnis ollakse ilma sokkideta. Võta kaasa veepudel, joogamatt ja pleed, et lõpulõdvestuse ajal mitte külmetuda.


                       

 

 

Tähelepanu! Kui Su tervis  ei ole korras (näiteks kannatad kõrgvererõhu, langetõve, südamehaiguse vmt tõttu), konsulteeri enne tunni algust arstiga, kas võid joogaga tegeleda.