Eesti English Русский

TAGASISIDE JOOGAST

​Kundalini jooga algajate kursuse tagasiside (september-oktoober 2017)
 • Olen kaua aega mõelnud, et sooviks osaleda mõnes joogatunnis kuid ei ole varem selleks lihtsalt aega võtnud. Sel sügisel siis võtsin ette selle teekonna ja ma alustasin. Aitäh Kaja! See oli pisarateni liigutav kogemus, mis Sa minu sisse tõid. AITÄH, AITÄH, AITÄH ……Olen läinud tundidest ära pisaraid pühkides, peavaluga ja jalakrampides. See kõik on pannud mind mõtlema ja aru saama (nagu Sa täna ütlesid), et ka kõige kallimal kellal on ainult 60 minutit. Ei ole võimalik teha rohkem kui ööpäevas tuned.Oskan võtta aega iseendale, oskan puhata oma meelt, oskan ennast väljalülitada ja teiste ütluseid nö mitte tähele panna. See jooga tundides osalemine on minule väga palju õpetanud. Arvan, et olen seesmiselt kasvanud palju suuremaks kui olin varem. Minu sisse on tulnud palju sisemist valgust ja meelerahu. Loodan, et saan Sinu tundides edasi käia ning et see meelerahu jääb minu sisse. Super hea õpetaja! Olen väga, väga rahul. Meelerahu see ongi minu õnn :) Aitähh!
 
 • Teekond on olnud rikastav ja silmaringi avardav. Paljud harjutused on olnud keerulised ja nõudnud eneseületamist. Samas olen uhke, et käisin tee lõpuni – pean silmas algajate kursust. Kindlasti tahan ka edasi tegutseda. Kõigepealt materjali veel kord rahulikult lugeda ja oma keha läbi proovides. Kursuselt sain palju vajalikke oskuseid kuidas ennast märgata, oma vajadusi välja tuua, ennast rahustada. Olen tänulik, et sain palju uusi teadmisi ja püüan neid ka edasi rakendada. Tänan!
 
 • Siia tundi tulles olid minu teadmised joogast hoopis teised. Üllatuseks oli see, et tunnis on hästi palju hingamistehnikaid. Uurisin ka kohe lisaks natukene raamatutest, et mis see jooga on. Tänaseks päevaks olen endale abi leidnud hingamisharjutustest. Ma tunnen, et olen natuke tugevam ja tervem. Loodan leida enda jaoks rohkem aega, et teha (pühenduda) harjutustele. Mul on väga hea meel, et sai see teekond ette võetud. Püüan ka edasi tundides käia. Aitäh!
 
 • Olen tänu joogale viimaselajal palju rahulikum ja tunnen, et suudan enda emotsioone paremini kontrollida. Ka minu uni on paranenud ja näen vähem unenägusid kui varem. Nendes tundides meeldis mulle väga see rahulik tempo ja õpetaja rahustavad sõnad. Olen saanud imelise kogemuse ja soovin joogaga kindlasti ka tulevikus edasi tegeleda. Suur aitäh!
 
 • Öeldakse, et “vanale hobusele uusi trikke ei õpeta ….” Pean ütlema, et mida aeg edasi, seda huvitavamaks tunnid läksid. Iseseisvalt harjutada on raske aga tundi tulin alati heameelega ja tunnist koju mines on tuju ja meeleolu alati positiivne. Minu jaoks oli raske asendi hoidmine (puusad valulikud). Kodus panen tihti teie poolt antud muusika mängima ja lihtsalt naudin. Kaunist jõuluaega ja hingerahu!
 
 • Kundalini jooga oli totaalselt erinev sellest, mis oli minu ettekujutus. Vajan veel pikalt harjutamist. Väga rasked harjutused. Hingamisharjutused on ka natuke rasked ja vajavad harjutamist (mul on väike kopsumaht, seepärast ei saanud ka hingamispeetust kaua hoida). Mõned kriyad olid/on väga huvitavad ja vajalikud elus. Väga meeldisid meditatsiooniharjutused ja nö enda sisse vaatamised. Tervel sellel teekonnal tunnen, et olen muutunud rahulikumaks ja ka natukene julgemaks. Vaja on veel harjutada enda leidmise kriyasid. Väga positiivne ja rahulik õpetaja. Aitäh andmast edasi algteadmisi kundalini joogast. Püüan rakendada joogat oma elus. Aitäh!
 
 • Aitäh! See mida siin tundides ja teoorias õpetatakse tundub, et võib kasu olla sisemise rahu ja tasakaalu taastamisel. Oli igati positiivne ja kirgastav ning barjääre murdev. Olen tänulikum kui varem!


 •  Oli meeldiv kogemus. Tänu õpetajale! Ise tundsin, et vaimon valmis aga keha ei allu oma vaimule. Keha on liiga pinges. Vajab rohkem tegelemist. Olengi vist elus rohkem mõelnud ja pühendunud teistele. Ongi viimane aeg endale rohkem mõelda. See oli valgustav kogemus. Sat Nam!
 
 • Ma tänan Teid nende jooga tundide eest, milles ma olen viibinud. Tunded peale joogat on olnud erinevad, mõnikord millestki nagu vabastavad, mõnikord just rasked ja ängistavad, aga selle kohta Te ütlesite, et on tee puhastumiseni. Ma ei oska öelda, kas ma uuel aastal soovin käia iga nädal joogas. Olen mõelnud, et võibolla hoopis on mulle vajalik mõni Teie individuaalne tegevus. Ma olen segaduses, vist väsinud paljudest elus ette tulnud teemadest, et enam ei tea, mis ma täpselt tahan... Eks jooga mõned harjutused ja meditatsioon aitaks kaasa selguse saamises, aga siis tuleb valida selleks sobilik aeg. Ma tänan Teid, et olete mulle näidanud jooga maailma ja mis abi võiks saada, kui iga päev joogale pühendada mingi aeg. Ma pole veel suutnud. Nagu mingi tõrge on ees ja vist vabandused on ees, et enne on vaja see ära teha ja siis see...
 
 • See teekond oli proovilepanev ja väljakutsuv. Eelarvamusi mul jooga suhtes ei olnud, natukene muretsesin ainult sellepärast, et ei tunne siin kedagi. Nüüd ma arvan, et ongi parem kui kedagi väga ei tunne. Need tunnid on aidanud mul rahuneda. Kavatsen joogaga jätkata.
 
 • Sisemise viha vabastamise tund (elu esimene jooga tund). Väga positiivne kogemus. Muutused olid juba järgmisel päeval tuntavad. St kui muidu läksin kaasa negatiivse infoga, siis seekord see minul ei salvestunud ja ma märkan ennast rohkem. Teen kindlasti harjutusi edasi. Peab ütlema, et need olid päris rasked. Rahu saavutamine eneses on praegu minu jaoks esmane soov. Aitäh, lingid ja kirjandus on suureks abiks harjutustega tegemisel.
 
 • Minu teekond oktoobrist siiani on olnud juba tänaseks minu ja minu pere jaoks elumuutev. Olen igapäevaselt praktiseerinud vähemal või rohkemal määral. Alustan päeva 5 tiibetlasega ja lõpetan päeva meditatsiooniga. Kindlasti jätkan alustatud teekonda, sest olen saanud juba tänaseks rohkem kui oskasin oodata. Minu elus on rohkem rahulikkust. Ma annan ja võtan vastu rohkem armastust. Põnev on ennast avastada. Kirjutan aeg-ajalt blogis ka oma mõtetest ja usun, et jooga on aidanud mul liikuda oma südame mõtetele ja olemusele lähemale. Tunnid olid väga meeldivad. Umbes 3. tunni järel hakkasin aru saama, miks öeldakse jooga tund, mitte trenn. See on olnud õppimine! Mulle väga meeldib õpetaja hääl, olemine, tundide sisu ja tundide teemade valik. Oled väga julgustav ja jõustav. Need tunnid on olnud üks parimatest tundidest. Sat Nam!
 
 • Sat Nam! Suur aitäh Sulle teejuhiks olemast! Olid malbe, aga samas kindel. Minu jaoks oli see väga huvitav teekond. Üks asi oli see, mis toimus tunnis. Teine, võib-olla veelgi olulisem, mis toimus samal ajal minu elus. Kuidagi suured ja kohati valusad protsessid. Ja ega ma ei teagi, kas see oli kuidagi joogas käimisega seotud. Aga midagi nagu läks liikvele. Ja ma pole päris kindel, kas ma praegu kohe julgen edasi minna. Tegelikult sattusin joogaga (ja minu meelest oli see ka kundalini jooga) kokku juba 15. aastaselt. Siis korraldas Holger Oidjärv meie vanemate pisikeses külakoolis 5 suve paastu- ja joogalaagreid. Olin seal ninapidi juures. Kuulasin suu ammuli. Ja eks sealt edasi olen ka siin-seal natuke joogaga kokku puutunud. Aga see pole mind nagu päriselt omaks võtnud või mina pole joogat omaks võtnud... Sellel aastal siis tuli nagu mingi uus impulss ja olin kauem seotud kui kunagi varem. Vaatan põnevusega kuidas see teekond edasi kulgeb :).Aitäh Sulle väga heade materjalide eest. Kursus oli üles ehitatud läbimõeldult ja hästi. Ma arvan, et hea oli osaleda nii nendel, kes polnud kunagi joogaga kokku puutunud kui nendel, kes veidi olid. Mul on nii hea meel, et nii väikeses kohas nagu Põlva oled Sa olemas! Kui ma endaga kokkuleppele saan, siis järgmiste kordadeni :) Tänuga!

Kundalini jooga algajate kursuse tagasiside (jaanuar-aprill 2017)
 

 • Juba ainuüksi see kursus on muutnud mind oluliselt paremaks inimeseks. Olen enda kohta palju teada saanud. Sat Nam, kulla Kaja tulen Sinu tundi veel! Lugupidamine!
 
 • Mina pean end rööprähklejaks. Olen kiire inimene ja pidasin joogat igavaks, uni tuleb peale. Aga ei …. . Väga lahe! Olen algaja. Õlgadel oli suur raskus, pea valutas, käis ringi. Nüüd on õlad korras, pea ei valuta. Kaelas tunnen veel kangust. Aitäh! Edu ja jõudu!
 
 • Olen tänulik selle eest, et olen jõudnud kundalini joogani. See on täiuslik praktika. Sinu tunnid, armas õpetaja, on alati väga sujuvad ja hästi ettevalmistatud. Sat Nam!
 
 • Mulle on jooga mõjunud nii: ei taha suitsu teha, ei taha alkoholi juua, kuulen oma keha vajadusi. Liha söömise vajadus on vähenenud, seedimine on väga hea – paranenud, tuju on parem, eneseusk ja sihikindlus on tugevnenud, keha on tugevam, sitkem; avanenud – avanemas on mingi piiritlematus, piiritus. Suur tänu!
 
 • Siin joogatunnis käimine (niipalju kui see mul võimalik oli) on üks minu parimaid otsuseid. Saan jälle magada mõnuga!
 
 • Minule on joogatundidest palju abi olnud. Peale tunnis käimist on tuju parem ning tahtmine kõike teha. Koos teistega on palju kergem kui kodus üksinda. Aitäh!
 
 • Jooga on mulle andnud tasakaalu ja rahu. Mõned harjutused on väga rasked kuid püüan toime tulla. Olen 2 aasta jooksul joogas käinud ja tahan kindlasti jätkata. Imetlen Sinu meelekindlust ja rahu kursuse juhendamisel. Suured tänud ja jõudu oma elu unistuste täideviimiseks! Parimate soovidega!
 
 • Mina olen väga tänulik Sulle võimaluse eest oma kodu läheduses tegeleda mulle väga armsa kundalini joogaga. Ma olen tähele pannud, et alati kui mul on mingi vajadus vms, siis on just selles jooga tunnis kuhu ma tulen mulle sobivad ja õiged harjutused. Vahel ma kõike ei jõua teha aga ikkagi on kundalini jooga mu päästja! Aitäh!
 
 • Siia tundi on lausa rõõm tulla. Igal tunnel on erinevad kriyad. Praegu teen joogat igal hommikul. See on imeline! Samuti pole ka haige olnud. Super! Palju tänu Sulle!
 
 • Huvitav; ennast proovilepanev; tunnid hästi ülesehitatud;, hingele hea, kehale veel pisut raske; õpetaja super. Sat Nam!
 
 • Olid väga huvitavad tunnid, tekkis huvi jooga vastu, selle kasulikkusest, teadlikkusest. Jooga pani mõtlema keha üle. Päikest!
 
 • Mulle meeldisid selle kursuse jooksul erinevad rahustavad meditatsioonid, mantrate laulmine. Meeldis see tund, mille teemaks oli viha ja kus liigutasime ennast rohkem. Paljud harjutused olid ka rasked kuna mul on alaselja lihased nõrgad. Sain siit väga meeldiva kogemuse ja püüan leida aega, et joogaga edasi tegeleda.
 
 • Olen nn edasijõudnu. Sageli mainin sõpradele-tuttavatele, et jooga on peamine tänu millele üldse nii öelda nina vee peal hoian. Kuigi minus on füüsiliselt veel palju arenguruumi, siis on joogas käimine kujunenud juba sõltuvuseks (kõige paremaks muidugi) Olen väga tänulik!
 
 • Mina olen käinud jooga tundides sel aastal kolmapäeviti. See jooga – aasta sügisest kevadeni on olnud minu jaoks imeline ja väga toetav. Kõik see, mis me oleme tundides teinud on aidanud endas kohal olla ja tasakaalustanud meelt ja keha. Vahel tundub, et tunni teemad on justkui minu jaoks spetsiaalselt mõeldud. Nii täppi on kõik läinud. Aitähh! Sat Nam!
 
 • Väga meeldiv ja rahustav kursus. Sain siit väga palju positiivset energiat.
 
 • Olen leidnud palju harjutusi mida praktiseerida. Tänud toredate joogatundide eest! Sain palju teadmisi rahu ja tasakaalu  otsimise teel.  Ilusat suve ja kui talve lähenedes taas joogatunnid toimuva hakkavad olen osaleja.