Eesti English Русский

TAGASISIDE JOOGAST 2012-2016

Kundalini jooga tundide ja kursuste tagasiside 2012 - 2016 a.

 • Minu algajate kursuse läbimine oli võrratu: käisin kohal kõik tunnid, kuigi oli raske päev, liikuv inimene sai veelgi liikuvamaks:) Mulle väga meeldis lõõgastumine läbi pingutuse, sest ma ei osanud ega teadnud seda üldse. “Hoia graatsiaga – Sa oled ju naine!” Mina olen iseend ära unustanud. “Pärlid meie sees” – see oli väga lootustandev ja nii ilus …. Sisemisi lihaseid on nii palju, mis kõik tahavad treenimist. Tõepoolest, nahk jm lõtvub. Murranguline oli sisemise viha väljaajamise kriya. Väga raske! Olen teel. Tunnen seda. See on minule endale. Lugedes veelkord kodus nabapunkti võimsusest, tunnetasin seda kuumust ja jõudu ning minu ümber on nagu kaitse (ring). Nägin värve. Sat Nam õpetaja!
 
 • Kohe algusest peale tundsin joogat praktiseerides kuidas see mõjus. Hakkasin rohkem enda peale mõtlema ja mõtted olid hästi selged. Olin päris vaimustunud. Pärast igat tundi oli suurepärane enesetunne. Meeldis ka kriya, mis kestis 40 päeva, see oli tore proovilepanek ja katsetus, milleks ma võimeline olen. Joogaga tuli ka suur tahe ennast füüsiliselt rohkem liigutada. Sai käidud jooksmas, mis mulle kunagi tundus, et ei ole minu ala. Miskipärast kevadepoole jäi aega jooga jaoks vähemaks. Otsisin tihti võimalust tundi tulla kuna kodus praktiseerida suutsin väga vähe. Tulevikus tahan kindlasti kodus praktiseerida, suurepärane oleks see muuta oma igapäevaelu osaks. Suurim muutus on just mõtetes.
 
 • On ääretult hea meel, et Võrus tehakse niisugust praktikat. Olen umbes 3 aastat tegelenud bioenergeetikaga ja need praktikad on mõnevõrra sarnased. Kõige suurem vahe on silmade sulgemises ja mantrate sõnumises. Algul oli see väga võõras. Jooga praktika on aidanud kindlasti mind eri olukordades mitte põlema minna vaid jääda rahulikuks. Nagu ikka – enne mõtle siis ütle. Kevadeks olen harjunud selle lihtsa, meeldiva muusikaga ja isegi ootan seda, sest nii on kergem harjutusi teha. On olnud rõõm saada toredaid kirju, mis on väga harivad. Pean ütlema praegu, et kogu südamega ei ole ma veel kundalini juures aga kindlasti hakkan rohkem uurima. See on minu jaoks väga huvitav.
 
 • Olin ammu mõelnud hakata joogaga tegelema ja kui kuulsin, et algavad tunnid otsustasin proovida. Usun, et kundalini jooga sobibki mulle kõige paremini ehkki pole teisi proovinud. Meeldib, et siin saab keha treenitud. Olen üritanud hommikuti päikesetervitust teha ja selle harjumuseks muuta. Tahan tegeleda joogaga edasi. Mediteerimine on mul nõrk külg ja vajan selleks tuge. Pärast jooga tundi tunnen end alati paremini.
 
 • Kundalini jooga on andnud mulle: distsipliini; tore ennast vaadata, et keha saab füüsiliselt tugevamaks.
 
 • Minu silmaring laienes;füüsiline tervis on parem; rüht on paranenud; enesetunne on hea; mälu paranes. Ma arvan, et võimalusel jätkan grupijoogaga. Luban, et suvel võtan kogu materjali ja töötan enda jaoks läbi! Iga jooga tund on eneseületus, sest alati võib olla mõni ahvatlus mitte tundi tulla või selle pärast, et füüsilist koormust ei viitsi teha. Aitäh Sulle ja õnne!
 
 • Olen väga tänulik ja õnnelik, et sattusin kundalini jooga tundidesse. Mul oli eelnev kogemus ainult ühel korral koos lapsega osaleda Põhja – Eestis joogatunnis ning mulle see meeldis. Olen selle kvartaliga saanud sisemist kindlust, tuge ja arusaama oma toimetustest ja tegevustest. Mitmel korral peale tundi olen kogenud suurt ja sügavat hingerahu ning minu ümber on inimesed positiivsemad ja paremad. Tänudega!
 
 • Jooga on andnud mulle: keha tunnetuse;olen õppinud enda juures olema, oma meelt vaigistama; on andnud kannatlikkuse; on avardanud mu siseilma; ma olen vabam ja julgem. Kindlasti tahan joogaga edasi tegeleda, tahan leida selle aja oma päevas ja võita mugavuse ja laiskuse. Nüüd tean, et kõik on võimalik. Tuleb lihtsalt teha.
 
 • Olen harjutusi tehes muutunud tugevamaks. Minu lihased on tugevamad. Hommikuti teen lahtise akna all sisse- ja väljahingamist, samuti 6x päikesetervitust. See on nüüd minu hommikurutiin. Olen hakanud rohkem mõtlema tervislikule toitumisele. Tunnen, et mõtted on muutunud selgemaks ja positiivsemaks. Iganädalane jooga tund kuulub minu ellu.
 
 • Joogakursus on andnud mulle mingit sisemist- ja selle kaudu ka välimist stabiilsust. Õlavöötmepinged on alanenud, tean ja teen nüüd harjutusi, mis märgatavalt vähendavad nn keha kangust. Vaimses plaanis ma jätkuvalt suhtun joogasse kui võõra kultuuri praktikasse, aga see ei takista mind osalemast. Aiman ka soome – ugri kultuuri vasteid: nt teatud transsi minek regilaulu lauldes, mets kui parim meditatsioon jms. Joogalikke harjutusi teen hommikuti. Olen tänulik teile kui eestvõtjale – pühendunud inimest on lihtsalt hea näha, isegi kui mul pole joogas teab mis kasvamise ambitsiooni. Põlva on minu jaoks umbes 18 aasta jooksul olnud kallis koht ja seda kinnitab ka jooga kursus. Suur-suur tänu veel kord!
 
 • Mul on hea meel, et otsustasin osaleda kursusel. Siiani on olnud kokkupuude joogaga väga kaootiline. Ma olen kogenud tundides ekstaasi, energiat, saanud üle väsimustundest või käegalöömisest, et enam ei jõua. Olen õppinud mitte keskenduma väsimusele, ebamugavusele. Mulle tundub, et mõistan rohkem inimesi ja ei võta teiste ütlemisi isklikult. Ei otsi endas vigu ega teistes süüdlast. Oskan ehk lihtsalt olla. Olen teel andestamisele. Veel on jäänud küsimus kas tõesti kõike saab andestada?
 
 • Minule on joogast palju kasu olnud, olen muutunud rõõmsamaks. Minu meel on rahulikum, nii mõnelegi probleemile on tulnud lahendus.Pean leidma aja ka kodus joogaga tegelemiseks, siis oleks kasu kindlasti veel rohkem. Tulen kindlasti ka edaspidi tundidesse.
 
 • Tulin sooviga joogasse areneda sisemiselt. Sain siit vastuseid kuidas reaalselt muutusi läbi viia. Olen lugenud kirjandust ja ka praktiseerinud TRE-d. Igasugused praktikad, mida praegu maailmas praktiseeritakse on mõeldud või ka turustatud e. müüdud, et inimesed saaksid oma olemust muuta( “kõvaketast uuesti laadida”) s.t tihti inimene soovib oma ellu muutust kuid sissekodeeritud muster kordub taas. Ehk joogapraktikad on see võtmevõrk, mis aitab muuta oma mustreid.
 
 • Jooga on saanud mõned aastad tagasi minu elu osaks. Ma ei saa selleta enam ühtegi päeva elada. Olen väga tänulik ja õnnelik! Suur tänu!
 
 • Jooga on toetanud minu tervist ja minu maailmavaadet, kus elu on armastus ja andmine, osadus teiste inimeste ja loodusega. Jooga on aidanud mul välja astuda inforuumist mida räägib meile Emake Kultuur – Ole auahne! Tarbi! Kogu! Jmt. Jooga lõdvestab mind, paneb mu sees kõik liikuma, teeb mind nõtkeks, paneb endast rõõmu tundma. Ja seda on palju! :)
 
 • Veebruari kuus oli jooga midagi müstilist ja keerulist. Algul tundus kõik üpris keeruline. Märtsis juba tundsin, et võiks ka ise kodus praktiserida joogat. Mõned päevad nädalas ja nii see läks. Need varahommikused tunnid olid väga mõnusad, järgnev päev  oli positiivsust ja teotahet täis. Tänu joogale olen endas leidnud sisemist rahu. Hetkel mil tunnen end raskelt proovin leida abi hingamisest. Avastan alles joogat ja see on põnev. Leian end igapäevaselt tihti mõttes lausumas mantrat  sa- ta- na- ma. Olen tänulik, et otsustasin osaleda!
 
 • Joogat teen hommikuti mõnikord tund aega, mõnikord pool tundi. Jaanuarist aprilli keskpaigani tegin õhtuti enne magamaminekut sadhanat. Jooga on andnud parema enesetunde, selgema mõtlemise ja veelgi selgema arusaamise, mis on minu jaoks õige ja mis vale. Joogat teen läbi tunnetuse. Selg on mõnikord valus, siis lihtsalt ei tee või teen väga õrnalt. Harjutusi valin tuned  järgi. Mõnikord on selge arusaam – just seda on vaja. Igahommikuse jooga alustan äratusseeriaga. Ma arvasin alguses, et jooga mõjutab ainult minu füüsilist poolt. Üllatav on olnud, et tõesti see töötab erinevate kehade tasandil. Mulle meeldib just see, et seda saab ise enda heaks teha. Nt refleksioloogia jms praktikaid teeb sulle keegi teine ja füüsilist treenitust nendega ei kaasne. Olen väga tänulik endale ja õpetajale!
 
 • Kindlasti on jooga mulle andnud väga palju enesekindlust ja julgust olla mina ise,on andnud kontrolli enda emotsioonide üle, hingerahu ja sisemist rõõmu (seda on tähele pannud isegi minu lähedased). Olen nõrga füüsisega – see on tingitud minu haigusest aga tänu joogale olen muutunud palju tugevamaks, just lihased. Igapäevaselt kui muud ei jõua, siis päikesetervitus käib minu igapäevaste toimetuste juurde. Suur tänu!
 
 • Lahe kogemus. Üllatuslik, et see võib nii põnev olla. Ühegi tunni järel ei ole olnud samasugust enesetunnet või emotsiooni ehk iga tunni järelmõju on olnud erinev. Oli eufooriat, viha, rahutust, raskust, painavaid unenägusid, rõõmu, rahulolu, jne. Kõik tunnid on erineva tulemusega olnud. Viimaste tundide järgselt on tekkinud rahulolu. Arvan, et jooga on teinud mind rahulikumaks, leplikumaks – samas tunnen suurt energiat, mis iganes ma teinud olen – eriti viimasel ajal. Tänan väga!
 
 • Kundalini jooga jõudis uuesti minuni ajal kui minus oli tasakaalutus ning olin väliskeskkonnast mõjutatav. Need tunnid Sinu ja õpilastega on toonud minu ellu tasakaalu ja harmoonia. Jooga harjutused on olnud küll pikemat aega osa minu elust kuid nüüd on nad seda teadlikumalt. Eriti soovin ma tänada sind teoreetiliste teadmiste eest, väga põnev ja innustav on teada nende harjutuste mõju. Iga päevaga õpin end üha rohkem tundma ning olema kooskõlas oma südame tahtega. Õpin tegema valikuid oma südamest lähtuvalt ja nii tore oli saada kinnitust Sinu sõnadest, kui rääkisid tundides elust, olemisest, tõest. See andis mulle kinnitust, et olen õigel teel. Aitähh! Rahu ja armastust Sulle!
 
 • Joogaga tegelemine on muutnud mind rahulikumaks ning tahtejõulisemaks. Olen tänu sellele saanud kinnitust, et inimene on vaimne olend, kes peaks vähem keskenduma materiaalsete väärtuste omandamisele ning selle asemel arendama oma vaimset teadlikkust. Samuti on kundalini jooga õpetanud seda, et igaüks vastutab oma tegude ning tagajärgede eest ise.
 
 • Tänan  eilse joogatunni ja filmisoovituse eest. Eilsed harjutused ja meditatsioonid olid kuidagi eriliselt mõjuvad -  sain sellise tunde, millest ei tahtnud enam lahti lasta. Vaatasin ka filmi Ajutest ja  oli päris põnev. Eeldasin küll, et on midagi muud, aga seda suurem oli  üllatusmoment.  Nii me ilmselt elamegi – märkamata teinekord olulisi asju, sest meie tähelepanu on hajutatud. Ja rõõmustav oli taaskord kinnitust saada, et meditatsioon on üks vahenditest, mis aitab  õppida keskendumist olulisele.
 
 • Kogesin täna taaskord ( nii nagu korduvalt ka eelmisel õppeaastal, mil käisin 2xnädalas joogas) tunni alguses sisselogimise ajal Ong Namo Guru Dev Namo`d lauldes seda, justkui grupi ühtne häälekõla võtaks vormi, muutuks ruumiliseks. Uueks dimensiooniks. Justkui oleks avanenud miski meel, mida igapäev ei kasuta. Ja see meel oleks võimaldanud sisenemist mingisugusesse uude ruumi/olemisse/..., siinkohal jääb sõnadest puudu, see on kogemuslik. Igatahes väga võrratu kogemus ja mul on hea meel, et ma seda kogeda suudan - just jooga grupitunnis. Need on tugevad tunnid! Ja tihtipeale saan tuge ka kaasõpilastest. Nemad viivad mind edasi, kui tahaks hetke puhata Õpetaja vajab siinkohal eraldi kiidusõnu - pühendumus, täielik pühendumus. Ja see voogab tunnis olles minusse. Ja paneb mind keskenduma, konsentreeruma, hetkes elama. Ka väljaspool joogatunde. Mõnikord olen tundnud, et Sinu asemel(Kaja) ei ole see inimene, kes minuga koos saali siseneb või oma argiseid toimetusi toimetab, vaid miski suurem (jõud?) - Õpetaja? Ja temaga kohtudes oledki silmitsi enesega. Mõnikord on olnud see Õpetaja karm, liiga jõuline, liiga "suur" ja see on pisut häiriv aga just seetõttu, et ma ei leia eneses keskpunkti. See ongi õppimine... Ja täna oli võrratu! Milline tahe! Ma mõtlesin kogu aeg - iseenesest - võta nüüd maksimum! anna endast nüüd! nüüd on see võimalus! sul ei ole seda hetke iga päev jne... Ja selle "tooli" asendi ajal pead keerates ja mantrat korrates, muutus taaskord see hääl, need sõnad, mida me laususime, tohutuks jõuks ning see aitas, lükkas edasi! Ma unustasin täielikult selle, millist pingutust teevad jalad, reied. Ja polnud mingisugust kannatamist. Ma lihtsalt laususin.  Rohkem mitte midagi! Mõned mõtted veel: Joogas käimise perioodil tervikuna olen hakanud nägema inimesi mingisugustel astmetel olevatena. Ma näen, mida inimesed taotlevad, seda reedab nende käitumine ja mateeria nende ümber. Olen õppinud ära tundma inimesi, kes on mulle ebameeldivad, koormavad, kes toituvad minu energiast, minu negatiivsetest emotsioonidest. Samuti olen õppinud pilku suunates ennast kaitsma ebavajaliku info eest. Olen kogenud pilke, mis räägivad nii erinevatest sisemaailmadest: rõõmsast meelest või hoopis kannatustest. Samuti olen hakanud ette mõtlema, mida ma näha võin, mis info minusse võib tulla. Kas ma vajan seesugust teadmist? ning sellest tulenevalt saan pilku õigel ajal mujale suunates end kaitsta. Joogatunnid on võrratud, harmoniseerivad -tunnis kogedes balansseeruvad minus ebakõlad. Ja sellest tulenevalt olen teadlikum mitte ainult inimestega suheldes, vaid ka toitu valides - nt. liha ja maiustused on need, mida ma praktiliselt kunagi tükk aega peale joogatundi ei soovi. Ja kui palju on tegelikult olemas võimalusi (harjutusi) panna kehas energia liikuma. Kasvõi kodus praktiseerides. Ja seda kasvõi lühiajaliselt. Siinkohal meenub ütlus, et keha on püha anum. Kanname keha eest hoolt, et see hoolitseks omakorda vaimu eest. Vaim aga valitseb keha - see kõik on üks ring, tervik. Tervikut tunnetan ka siis, kui lemmikloomale toitu annan. Ta sõltub minust. Aga ka mina sõltun omakorda millestki, mida mina ei valitse. Millestki, mille üle mul pole võimu... Ma tean, et slaavlastel on selline tore uskumus,  et kui keegi teeb kellelegi head (nt. pakub öömaja) ja see külaline küsib, kuidas ma sind tänada saan? Siis on see nii armas ja kuldaväärt (ning tervikule viitav) ütlus, et kui mina olen sulle teinud head, siis ei pea sina kohe mulle head tegema, vaid sa lähed ja teed tõenäoliselt kellelegi teisele head! Võib-olla teisel moel. See ongi tervik! See on armastus! Olen õppinud püüdlema parema mina poole.     Ma olen KOGENUD! Ja see on võrratu! Kui oled suutnud muuta kelleski midagi, siis oled saanud muuta MAAILMA! Aitähh! Ja ikka valgustatud teed!
 
 • Suur tänu vägaeva kogemuse eest, mis tänane (16.04.13) joogatund mulle andis. Tunnen, justkui oleksin puhastunud pingest, painest, ängist, kõigest üleliigsest, mis takistab mind iseendaga harmoonias olemast. Oleksin justkui raputanud eneselt selle ebastandardse "vormi", mille sees ma end viimastel aegadel ebamugavalt olen tundnud, mis kammitses ning mis mõjus juba masendavalt. Tänane tund tõstis mind sellest kõrgele! Võtsin seda tantsu kui võimalust, viimase 5 aasta kammitsetus ja allasurumised välja elada. Pisut jäi veel enese sisse alles :), aga tean, et see on üks minu teraapiatest, võimalusest terveneda... Sellised pisut aktiivsemad, intensiivsemad liikumised meeldivad joogatundides eriti! Kogeda, kogeda, kogeda - iseennast! See on läbiv meie eludes... Olen nõus, et käesolev ajastu on kiire ja infoküllane, mille tunnuseks on pealiskaudsus, individualism, depressioon. Motoks on kõike näha, teha, siis ei ole karta, et millestki ilma jääd. Väga raske on sellele voolule vastu ujuda, kuid samas suunas liikumine oleks allaandmine, enese kaotamine. Mulle tundub, et sellele pöörasusele pannakse alus juba maast madalast, lasteaiast, koolist... Tore on aga see, et kui Su sees on valgus, siis tuleb kõik nähtavale ning Sa teed vajalikul ning ebaolulisel vahet. Ja püüad kaitsta ka oma lapsi üleliigse eest. Joogatunnis ergastuvad meeled tohutult, olen kogenud, kuidas helid võivad muutuda maitseteks või ruumilisuseks, mida hakkad nägema! Väga võimsa kogemuse andis ka meditatsioon pärast kriyat positiivsele meelele, kus ma väljusin iseendast ja nägin ennast kõrvalt :see oli valge olend, kellel puudusid käed-jalad ning seljal ulatusid välja pikad tiibu meenutavad moodustised. Kõlab sõgedalt? Jah, see, kus inimene võib ilma meelemürkideta ära käia on sügav ja põnev. See sügavus on meis olemas kogu aeg! Me osaleme igapäevaselt süsteemis, kus meie alateadvust alla surutakse. Ja nõnda ka kõike muud...põnevat. Seega, elu mõte on kogeda iseennast, õppida tundma maailma Sinus endas! Ja ikkagi, tunnen, et mul on veel tööd iseendaga, tahaksin iseendast võitu saada, ületada barjäärid iseeneses, lõhkuda vanad raamid, murda endised skeemid, raputada ärkvele uinunu, heita eemale kompleksid, siis saaksin ma iseendaks. Milline murdeline aeg oli mu põhikooli lõpp. Isiklikus elus valus ja ränk aga see aitas iseendasse siseneda ja see maailm, mis seal mind ees ootas oli vägev! Sealt algas suund, mis ongi õige olnud. Pühendu 10% Jumalale ja Ta annab selle Sulle tagasi, läbi Sinu. Elada, et saada iseendaks. Päikest, valgust, armastust! Ikka edasi!
 
 • Kaja, need joogatunnid on mulle tõeti vajalikud ja ma tunnen iga kord kuidas see kõik mulle imeliselt mõjub. Ilmselt olen üsna raske iseloomuga olend ning alles siis, kui enam kuidagi teisiti ei saa, hakkan otsima väljapääsu. Sinu tunnid sobivad mulle väga hästi. Ja avastasin, et ma olen just see tüüp tegelikult, kes peab saama ennast ületada, muidu ei hakka mitte midagi toimima, ja mitte midagi ka ei tule välja. Peamine, millega rinda pisatn, on mu senine elukorraldus, mis tirib mind ikka korralikult tagasi. Aga ma panen vastu nii kuis suudan. Suitsetamise jätsin maha. Veebruarist. Soovin hakata regulaarselt harjutusi tegema. Sat nam! Tänan Sind!
 
 • Tahan tänada, et olen Sinu kaudu saanud tuttavaks sellise toreda tegevusega nagu Kundalini jooga. Esimese tunni tagasiside minu puhul on ülipositiivne. Lahkusin tunnist, tundes endas kergust ja lootusrikkust, et edasi saab ainult paremaks minna. Pean ütlema, et füüsiliselt oli ikka väga raske ja poolteiseaastane mittesportlik periood andis ikka väga tunda. Kuna tulin tundi puhta lehena, ilma igasuguste ootusteta, siis kogesin puhast rõõmu ja väike üllatusmoment oli ka. Nimelt kahe südamekeskuse harjutuse tegemise ajal tulid pisarad silma ja mind üllatas, et see emotsioon oli täiesti tahtele allumatu. Ei osanud seda oodata ja algul proovisin ennast tagasi hoida, et ega ma ei hakka ju ometi avalikus ruumis nutma, aga see oli tulutu ettevõtmine ja nii ma siis lasin pisaratel vabalt voolata. Eks ma ise tean põhjust kah;), Mitu päeva järjest elasingi sellest heast energiast, mis ma joogatunnist sain. Suvalistel, ootamatutel hetkedel tundsin suurt tänutunnet, väga lihtne on olnud tervislikke söögivalikuid teha, magusaisu on läinud kui nõiaväel! Täna hommikul tegin üksi läbi Sinu käest saadud juhiste järgi südamekeskuse avamise. Tegin seda rõõmuga, olemine on hiljem olnud väga mõnus. Pean ütlema, et kogemus ei olnud nii võimsalt jõuline nagu oli seda koos teistega tehes. Võibolla muidugi oli asi natuke ka selles, et pidin näpuga järge ajama, vahel segas natuke laps, vahel ema ja mõningaid harjutusi ei teinud ma nii pikalt kui oli ette nähtud. Puudus Sinu innustav ja jõuduandev ergutus ja kui pea hakkas ikka väga kõvasti ringi käima, siis lihtsalt võtsingi asja rahulikumalt ja paraku ka lühemalt. Aga väga hea oli sellele vaatamata. Ootan väga väga suure põnevusega homset tundi! Suur suur aitäh!